طوطی,طوطی سانان,طوطیسانان,طوطی آمازون,اکلکتوس,جوجه طوطی,پاراکيت الکساندر بزرگ,شاه طوطی,طوطی لوری,کاکاتیل,عروس هلندی,الکساندر کوچک,طوطی,ملنگو,اسكندر پاراكيت چيني,مرغ عشق,باجريگار,پاينس,طوطي پاينس,ماكائو,طوطي ماكائوي ابي طلائي,طوطي ماكائوي قرمز بال سبز,ماكائو,اسكارلت,طوطی کاکادو,كاکادوها,کاکادو ,طوطی خاکستری,کاسکو,طوطي کاکادو صورتي,کاکادو گوفين,گافین,کاکادو كاكل زرد,طوطي کاکادو كاكل زرد كوچكکاکادو پرتقالي,کاکادو كاكل سفيد,کاکادو كاكل ليموئي,کاکادو كاکل گوگردي,كاکادو كاكل نخلي,پالم کاکادو,کاکادو ملوکان,کاکادوچشم ابي,کاکادو اينكا,ميشل,ليدبيتر,کاکادوگل سرخي,کاکادو زرد و سياه,فیشر,کاسکو دم قرمز,لوریکیت ها,طوطی سان,رزیلا,هیاثینث,کانورها,پاینس ها,جوجه طوطی سرلاکی,totisanan

طوطی برزیلی سوین درین:

نام دیگر آن «طوطی برزیلی سیاه طوقی» و« طوطی برزیلی لبیریایی» است و نام علمی آن Agapornis swindernianus است واین گونه در سال ۱۸۲۰م توسط طبیعی دان آلمانی «هنریک کهل» شناسایی گردید. این گونه سه زیر گونه به نامهای علمی A.s.emini و A.s.swindernianus و A.s.zenkeri است. گونه اصلی و زیر گونه های آن را معمولاً از آفریقا به قاره اروپا و سایر قاره ها تجارت می کنند. خاستگاه آنان کشور کامرون و کشور لیبریا و شرق زئیز است و پرورش آنان در سایر مناطق جهان کار دشواری است زیرا که محل زندگی طبیعی آنان جنگل های استوایی پر باران است و صید آنان و انتقال آن ها به سایر کشورها کار دشواری است، چرا که معمولاً مدتی پس از صید، در اسارت تلف می شوند.

گونه اصلی این طوطی A.s.swindernianus نامیده می شود و خاستگاه آن کشور لیبریا است. در این گونه پرنده نر و ماده به یکدیگر شبیه هستند. رنگ پرهای بدن آن ها سبز است که این رنگ در منطقه گونه روشن تر می شود. در منطقه گردن طوقی به رنگ سیاه و زرد دیده می شود که در پس سر به رنگ سبز در می آید. طول بدن پرنده ۱۳ سانتی متر است.

زیرگونه دیگر این پرنده به نام «کامرونی» معروف است و نام علمی آن A.s.zenkeri است و خاستگاه آن کشور کامرون در آفریقا است که از لحاظ جثه کمی بزرگ تر از گونه اصلی است .

زیر گونه دیگر این پرنده که نام علمی آن A.s.emini است شبیه گونه اصلی بوده و رنگ طوق گردن آن روشن تر بوده و منقار آن کج تر می باشد. این گونه در منطقه غربی وسط آفریقا زندگی می کند.

Be Sociable, Share!

Leave a Reply

مطالب طوطی سانان

لطفا برای حمایت از سایت طوطی سانان لینک عکسی فوق را در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید